Największe sukcesy sportowe naszych uczniów

                                                 

*******************************************************

SUKCESY SPORTOWE GIMNAZJUM W KÓRNIKU W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

W tym roku szkolnym nasze gimnazjum zajęło 1 miejsce w powiecie poznańskim i tytuł:  „Najbardziej usportowiona szkoła w powiecie” a gmina Kórnik zajęła 1 miejsce za „ Najbardziej usportowioną gminę w powiecie”. Gratulacje należą się przede wszystkim naszym uczniom-zawodnikom, którzy sportową walką w pełni przyczynili się do osiągnięcia tego sukcesu.

NAJLEPSZE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

MISTRZOSTWA REJONU W LEKKIEJ ATLETYCE-POZNAŃ

- 1 m-ce w biegu na 300m ppł – Artur Maciejewski(awans do Mistrzostw Województwa)

- 2 m-ce w biegu na 300m ppł – Martyna Boguszyńska(awans do Mistrzostw Województwa)

MISTRZOSTWA POWIATU W LEKKIEJ ATLETYCE-PUSZCZYKOWO

- 1 m-ce w biegu na 300m ppł – Artur Maciejewski

- 3 m-ce w biegu na 300m ppł – Martyna Boguszyńska

- 2 m-ce w skoku wzwyż – Marysia Duszczak

- 3 m-ce w skoku wzwyż – Marta Każmierczak

- 3 m-ce w biegu na 1000m – Natalia Szymczak

MISTRZOSTWA POWIATU W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH-POZNAŃ

- 2 m-ce Artur Maciejewski

MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH CHŁOPCÓW-KÓRNIK

- 2 m-ce – Artur Maciejewski, Artur Piesiak, Jakub Zboralski, Jakub Słabolepszy, Tomasz Talarski, Hubert Kapusta, Dawid Górka, Jakub Sułkowski, Hubert Dec, Mikołaj Ratajczak, Adrian Małowski

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA REJONU W BADMINTONIE-NOWY TOMYŚL

- 3 m-ce – Filip Kujawa i Dawid Matuszewski

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU W BADMINTONIE-BARANOWO

- 2 m-ce – Dominika Augustyniak i Justyna Rumińska

- 3 m-ce – Filip Kujawa i Dawid Matuszewski

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA REJONU W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW-OBJEZIERZE

- 1 m-ce – Filip Kujawa i Hubert Kapusta

 

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW-PECNA

- 1 m-ce – Filip Kujawa i Hubert Kapusta

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU W SZACHACH-KÓRNIK

- 1 m-ce – Łukasz Konował, Marcin Tomaszewski, Danusia Sibilska, Bogusia Sibilska

 

*******************************************************

SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW Z ROCZNIKA 1998 Z GIMNAZJUM W KÓRNIKU

 

ARTUR MACIEJEWSKI

- 1 m-ce w Mistrzostwach Powiatu i Rejonu w Lekkiej Atletyce w biegu na 300m ppł 2013/2014

- 2 m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 2013/2014

- 2 m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych 2013/2014

FILIP KUJAWA

- 1 m-ce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu i Rejonu w Tenisie Stołowym 2013/2014

- 3 m-ce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu i Rejonu w Badmintonie 2013/2014

DAWID MATUSZEWSKI

- 3 m-ce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu i Rejonu w Badmintonie 2013/2014

ŁUKASZ KONOWAŁ

- 1 m-ce w Drużynowych Mistrzostwach powiatu w szachach 2013/2014

DOMINIKA MARCINIAK

- 3 m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce w sztafecie 4x100m 2011/2012

JAKUB ZBORALSKI

- 2 m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 2013/2014

JAKUB SŁABOLEPSZY

- 2 m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 2013/2014

NATALIA RADZIEJEWSKA

- 2 m-ce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w szachach 2012/2013

HUBERT KAPUSTA

- 1 m-ce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu i Rejonu w Tenisie Stołowym 2013/2014

- 2 m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 2013/2014

ARTUR PIESIAK

- 2 m-ce w Mistrzostwach Poiwiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 2013/2014

TOMASZ TALARSKI

- 2 m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 2013/2014

JAKUB POSADZY

- 3 m-ce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Badmintonie 2012/2013

- Taekwondo

MATEUSZ NOWAK

- Taekwondo

DOMINIKA AUGUSTYNIAK

- 2 m-ce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Badmintonie 2013/2014

 

SPORTOWCEM ROKU 2013/2014 ZOSTAŁ ARTUR MACIEJEWSKI

 

*******************************************************

SUKCESY SPORTOWE GIMNAZJUM W KÓRNIKU W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

 

W tym roku szkolnym nasze Gimnazjum zdobyło II miejsce w Powiecie w rywalizacji sportowej szkół gimnazjalnych. Wyprzedziło nas Gimnazjum nr 2 z Lubonia. Niestety zmianie uległ regulamin dotyczący punktacji poszczególnych konkurencji, w którym pod uwagę brane są punkty z dziesięciu najlepszych konkurencji, a nie suma punktów z wszystkich dyscyplin sportowych.

Najlepsze osiągnięcia sportowe naszej szkoły w roku 2012/2013

Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce – I m-ce Dominik Nawrocki w skoku wzwyż, I m-ce Agnieszka Błaszkowiak w pchnięciu kulą, II m-ce Piotr Jasiewicz w biegu na 100m(ustanowił nowy rekord szkoły na tym dystansie), II m-ce Dawid Wójkiewicz w pchnięciu kulą. Wszyscy uzyskali awans do Mistrzostw Rejonu(najlepsze miejsce V wywalczyła Agnieszka Błaszkowiak)

Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych – II m-ce Szymon Korcz (awans do Mistrzostw Województwa)

 

*******************************************************

SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW Z ROCZNIKA 1997

 

  1.  AGNIESZKA BŁASZKOWIAK – I m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce w pchnięciu kulą Żerków  2012/2013, V m-ce w Mistrzostwach Rejonu w Lekkiej Atletyce w pchnięciu kulą Poznań 2012/2013, IV m- ce w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju Gułtowy 2012/2013, IV m-ce w Drużynowych Mistrzostwach Rejonu w Badmintonie Nowy Tomyśl 2012/2013, IV m-ce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Badmintonie Baranowo 2012/2013 i 2011/2012, IV m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce w rzucie dyskiem Żerków 2010/2011, III m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

  2. SZYMON KORCZ – II m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych Poznań 2012/2013, IV m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej Halowej Komorniki 2012/2013, III m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce w biegu na 2000m Żerków 2011/2012, udział w Mistrzostwach Województwa w Indywidualnych Biegach na Orientację Olejnica 2011/2012, VIII m-ce w Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach na Orientację Ostrów Wlkp. 2010/2011, I m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Kórnik 2010/2011

  3. DOMINIK NAWROCKI – I m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce w skoku wzwyż Żerków 2012/2013, udział w Mistrzostwach Województwa w Indywidualnych Biegach na Orientację Poznań 2012/2013, I m-ce w Mistrzostwach Rejonu w Lekkiej atletyce w skoku wzwyż  Poznań 2011/2012, XIII m-ce w Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce w skoku wzwyż 2011/2012

  4.  KINGA KONDRACKA – IV m-ce w Mistrzostwach Powiatu w unihokeju Gułtowy 2012/2013, udział w Mistrzostwach Województwa w Indywidualnych Biegach na Orientację Poznań 2012/2013, VIII m-ce w Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach na Orientację Ostrów Wlkp. 2010/2011, III m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Kórnik 2010/2011

  5.  PIOTR JASIEWICZ – II m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce w biegu na 100m Żerków 2012/2013, VII m-ce w Mistrzostwach Rejonu w Lekkiej Atletyce w biegu na 100m, IV m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej Halowej Komorniki 2012/2013

  6. WERONIKA KARPIŃSKA – VI m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce w rzucie oszczepem Żerków 2012/2013, II m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Koszykowej Pecna 2010/2011, IV m-ce w Drużynowych Mistrzostwach Rejonu w Badmintonie Nowy Tomyśl 2010/2011

 

SPORTOWCAMI ROKU ZOSTALI: AGNIESZKA BŁASZKOWIAK I SZYMON KORCZ

 

*******************************************************

SUKCESY SPORTOWE GIMNAZJUM W KÓRNIKU W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

Już po raz dziewiąty nasze Gimnazjum zdobyło I m-ce w Powiecie w rywalizacji sportowej szkół gimnazjalnych. A więc nadal jesteśmy w szczytowej, sportowej formie, co świadczy o tym, że mamy wspaniałych, utalentowanych i wszechstronnie usportowionych uczniów. Brawo – trzymać tak dalej!

A oto najlepsze osiągnięcia sportowe naszej szkoły w roku 2011/2012

Mistrzostwa Rejonu w Lekkiej Atletyce-I m-ce Dominik Nawrocki w skoku wzwyż i II m-ce Hubert Kaczmarek w skoku w dal (obaj uzyskali awans do Mistrzostw Województwa, gdzie zdobyli XIII m-ca)

Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych-I m-ce Małgosia Niemier, Kostek Kalisz, Maciej i Łukasz Konował

Mistrzostwa Powiatu w Warcabach-I m-ce Ewelina Staniszewska i III m-ce Maciej Sznura

Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej Dziewcząt-IIIm-ce Agata Lipiecka i Hania Książkiewicz

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie-III m-ce Hubert Kaczmarek, Krzysztof Madajewski, Patryk Szczepaniak

Sportowcami roku 2011/2012 zostały: Nikol Płosaj i Natalia Radzicka, a wyróżnienie za sukcesy sportowe od Burmistrza gminy Kórnik pana Jerzego Lechnerowskiego otrzymał Hubert Kaczmarek

 

*******************************************************

SUKCESY  SPORTOWE  UCZNIÓW   Z ROCZNIKA  1996

1.       Nikol Płosaj - Drużynowe Mistrzostwo Polski w Kolarstwie Szosowym 2011/2012,IV m-ce Mistrzostwa Województwa w  Indywidualnych Biegach Przełajowych Poznań 2009/2010, I m-ce Mistrzostwa Rejonu w LA-1000m Poznań 2009/2010, I m-ce Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych Kórnik 2009/2010 i 2010/2011, II m-ce Mistrzostwa Powiatu w LA-1000m Poznań 2009/2010, II m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówce Pecna 2010/2011 i III m-ce 2009/2010, II m-ce Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Kórnik 2009/2010 i III m-ce 2010/2011

2.       Natalia Radzicka - Drużynowe Mistrzostwo Polski w Kolarstwie Szosowym 2011/2012, II m-ce Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Kórnik 2009/2010, II m-ce Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Pecna 2010/2011, III m-ce Mistrzostwa Powiatu w LA- skok wzwyż  Żerków 2011/2012, III m-ce Mistrzostwa Powiatu w LA-1000m Poznań 2009/2010

3.       Agata Niemier-udział w Mistrzostwach Rejonu w LA-skok wzwyż Poznań 2011/2012, I m-ce Mistrzostwa Powiatu w LA-skok wzwyż Żerków  2011/2012, II m-ce Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Kórnik  2009/2010,

4.       Roksana Rumińska-II m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Kórnik 2009/2010 i III m-ce 2010/2011, III m-ce w Mistrzostwach Powiatu w LA- sztafeta 4x100m Żerków 2011/2012

5.       Małgosia Niemier-udział w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w Szachach Poznań 2011/2012, XXII m-ce w Mistrzostwach Województwa w Szachach Drużynowych Poznań 2011/2012, III m-ce w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Szachach Kórnik 2011/2012, I m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Szachach Drużynowych Kórnik 2011/2012

6.       Hubert Kaczmarek-XIII m-ce w Mistrzostwach Województwa w LA-skok w dal Leszno 2011/2012, II m-ce Mistrzostwa Rejonu w LA- skok w dal Poznań 2011/2012, II m-ce Mistrzostwa Powiatu w LA-skok w dal Żerków 2011/2012, III m-ce Mistrzostwa Powiatu w  Drużynowym Badmintonie Baranowo 2011/2012 i 2010/2011 i 2009/2010

7.       Krzysztof Madajewski-VI m-ce Mistrzostwa Rejonu w LA-skok wzwyż Poznań 2011/2012, III m-ce Mistrzostwa Powiatu w LA-skok wzwyż Żerków 2011/2012, III m-ce Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Suchy Las 2010/2011, III m-ce Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Badmintonie Baranowo 2011/2012

8.       Filip Siejak-IV m-ce Mistrzostwa Rejonu w LA-300 m ppł Poznań 2011/2012, IV m-ce Mistrzostwa Powiatu w LA-300 m ppł Żerków 2011/2012, I m-ce Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Kórnik 2010/2011

9.       Patryk Szczepaniak-I m-ce Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Kórnik 2010/2011, III m-ce Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Suchy Las 2010/2011, III m-ce Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Badmintonie Baranowo 2011/2012

10.   Kostek Kalisz i Maciej Konował-XXII m-ce w Mistrzostwach Województwa w Szachach Drużynowych Poznań 2011/2012, I m-ce w Mistrzostwach Powiatu w Szachach Drużynowych Kórnik 2011/2012 i II m-ce 2010/2011- Maciej Konował

 

*******************************************************

Niewątpliwym sukcesem sportowym Gimnazjum w Kórniku jest zdobycie w roku szkolnym 2010/2011 pierwszego miejsca w powiecie poznańskim w rywalizacji sportowej szkół gimnazjalnych.

Miejsce pierwsze zdobyliśmy już po raz ósmy z rzędu, niezależnie od warunków bazowych szkoły, które jak pamiętamy nie bywały najlepsze. Największy wkład w zwycięstwo włożyli nasi gimnazjaliści, którzy zawsze licznie startowali we wszystkich zawodach sportowych i osiągali wysokie wyniki. Ich indywidualne i drużynowe sukcesy sportowe stały się sukcesami szkoły.

Znaczącym osiągnięciem sportowym w roku 2011 mogą poszczycić się nasze gimnazjalistki: Natalia Radzicka i Nikol Płosaj, które zdobyły Drużynowe Mistrzostwo Polski w kolarstwie Szosowym.

Niemałe sukcesy odniosły też w Mistrzostwach Polski  LZS:

- w screth (wyścig punktowy na torze na tzw.”kreskę”)   I m-ce Natalia Radzicka

- w sprincie olimpijskim na torze II m-ce Nikol Płosaj, III m-ce Natalia Radzicka

- w wyścigu punktowym na torze     II m-ce Natalia Radzicka, III m-ce Nikol Płosaj

- w kerin (wyścig „na kreskę” za motorem)   III m-ce Nikol Płosaj

- drużynowe na torze  II m-ce

- w przełajach II m-ce Nikol Płosaj , III m-ce Natalia Radzicka

 Sukcesy z lat wcześniejszych =>

 

Od prawej: Nikol Płosaj i Natalia Radzicka

Natalia Radzicka

Nikol Płosaj

 

SUKCESY Z LAT WCZEŚNIEJSZYCH

 

2010/2011

Finał Mistrzostw Powiatu w Siatkówce – Suchy Las 27.10.2011.

III m-ce chł – Filip Toś, Leszek Pawlak, Kamil Rychlewski, Jakub Fludra, Marcin Buszkiewicz, Olek Wieczorkiewicz, Wojtek Kapusta, Patryk Szczepaniak, Krzysztof Madajewski

 

Mistrzostwa Wielkopolski w Szachach Drużynowych –Poznań 12.12.2010

XV m-ce – Zuzanna Zięta, Wiktor Ptak, Wojtek Duszczak. Maciej Konował

 

Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach na Orientację – Ostrów Wielkopolski 07.06.2011.

VIII m-ce dz – Weronika Płóciennik, Agnieszka Smolińska, Kinga Kondracka

 

 

2009/2010

Finał Mistrzostw Województwa w Szachach – Konin 05.02.2010.

X m-ce  Zuzanna Zięta

 

Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce – Poznań 2010

X m-ce Nikol Płosaj – 1000m  3:23,73

 

 

2008/2009

Finał Rejonu w Koszykówce – Kłecko 11.02.2009. – IV m-ce dz.

Marianna Frąckowiak, Beata Jakubowska, Marta Karpińska, Natalia Łąkowska, Kasia Serafiniak, Karolina Kapusta, Karolina Świątek, Agnieszka Kędziora, Ania Zwierzyńska, Sandra Szczepaniak

 

 

2007/2008

Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce – Poznań 28.05. 2008.

VIII m-ce Sandra Szczepaniak – 600m  1:57,76

 

Mistrzostwa Wielkopolski w Sztafetowych Biegach na Orientację – Skoki 10.06.2008.

IX m-ce dz Sandra Szczepaniak, Malwina Sanocka, Patrycja Janasik; X m-ce chł – Wojtek Kropiński, Krzysztof Frąckowiak, Jakub Olejnik

 

 

2006/2007

Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych – Racot 19.10.2006

IX m-ce sztafeta chł – Łukasz Koralewski, Krzysztof Wachowiak, Mateusz Niemier, Łukasz Niemier, Mateusz Wesołek, Patryk Górski, Dawid Płachta, Krystian Laszewicz, Wojtek Hryciuk, Adam Dryjer

 

Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Badmintonie – Słupca 19.12.2006.

VII m- ce chł – Jan Frąckowiak, Mateusz Pucek, Krzysztof Jenczak

 

 

2004/2005

Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Poznań 08.10.2004.

VI m-ce Marta Pucek – rzut oszczepem  28,09m

 

 

2003/2004

Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski w Szachach – Poznań 30.11.2003.

VIII m-ce Dominik Płończak

 

 

2002/2003

Finał Wojewódzki Indywidualnych Mistrzostw w Lekkiej Atletyce -  Poznań 11.10.2002.

VIII m-ce  Anna Banaszak – rzut dyskiem  20,77m; IX m-ce  Natalia Borowczak – skok w dal  4,43m

 

 

2001/2002

Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski w Szachach – Zbąszyń 21.03.2002.

III m-ce – Bartosz Przybylski, Mateusz Płończak, Dawid Miszczak, Joanna Kerber

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach – Chotowa 18-21.05.2002.- VI m-ce – skład drużyny  jw.

 

 

2000/2001

Drużynowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Kolarstwie Górskim – 07.10.2000.

I m-ce Przemysław Taciak, Miłosz Domagała, Sławek Jagiełka, Damian Tomczak, Dariusz Kowalski

 

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych – Luboń 18.10.2000.

I m-ce chł  10x1000m – Artur Kędziora, Dawid Michalski, Krzysztof Przybył, Damian Gramsz, Damian Tomczak, Dawid Smoczyński, Marcin Niemier, Darek Kowalski, Marcin Brogul, Sławek Jagiełka

Drużynowe Mistrzostwa Rejonu w Pływaniu – Śrem 23.11.2000.

II m-ce dz 10x25m  4:36,82s -  Ewa Zimniak, Gabrysia Jasińska, Jadzia Sobisiak, Agnieszka Zwierzyńska, Ania Jaskuła, Kasia Rozmiarek, Marta Kalisz, Ania Nowicka, Justyna Kamińska, Sabina Skoczylas

 

 

1999/2000

Drużynowe Mistrzostwa Rejonu w Pływaniu – Poznań 16.11.1999

III m-ce dz 10x25m  4:48,59 s:   Kasia Rozmiarek, Justyna Kamińska, Jadzia Sobisiak, Marta Kalisz, Ania Jaskuła, Sabina Skoczylas, Gabrysia Jasińska, Ewa Zimniak, Marianna Madalińska, Kasia Tomczak, Ania Walczak