Dzień Języków Obcych

w kórnickim Gimnazjum

9.12.2009 r.

 

Dzień Języków Obcych obchodzony w naszym Gimnazjum 9 grudnia 2009r. stał się wspaniałą okazją do zaprezentowania języka, kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Został on przygotowany z inicjatywy zespołu językowego, czyli nauczycieli uczących języka niemieckiego (p. Monika Kowalska i p. Ewa Berny) i angielskiego (p. Natalia Leśniewicz, p. Magdalena Woźniak, p. Marta Kwietniewska–Svarth i p. Anna Żurawska) oraz chętnych uczniów.

Najpierw gimnazjaliści wykonali plakaty i gazetki oraz stoiska, na których prezentowano takie kraje, jak Niemcy, Szwajcarię, Austrię, Australię, Irlandię oraz Stany Zjednoczone. Na wspólnym spotkaniu z klasami prowadzące: Marta Pawlaczyk, Gabriela Nowak i Angelika Tórz mówiły w języku polskim, niemieckim i angielskim. Publiczność była podzielona na grupę niemiecko i anglojęzyczną i brała aktywny udział w rozwiązaniu konkursów. Atrakcją programu okazał się występ gimnazjalnej kapeli w składzie: Adam Lubiński, Patryk Liebner, Michał Stolpe i Adam Rozmiarek, która zaprezentowała utwór ,,Help” grupy ,,The Beatles”. Na spotkaniu zostały też pokazane prezentacje multimedialne krajów przygotowane przez uczennice z kl. 1a i 2a.

Z okazji Dnia Języków Obcych została wydana dwujęzyczna gazetka ,,Cool!”, w której zamieszczone są artykuły o tym , dlaczego warto uczyć się języków obcych, germanizmy w gwarze wielkopolskiej, dowcipy i krzyżówki.

Ważnym przesłaniem Dnia Języków Obcych stało się zdanie:

„Naprawdę warto uczyć się języków obcych!”.